Як правильно вибрати кондиціонер. Види систем кондиціонування.

Бажання створити в приміщенні сприятливий мікроклімат — один із головних мотивів, заохочуючих споживачів до придбання і встановлення власної системи кондиціонування. Та величезний асортимент кліматичної техніки, різної за цінами та технічними характеристиками, найчастіше викликає розгубленість потенційних покупців.

Адже для пересічного споживача вибір кондиціонера з оптимальним набором функцій є досить складною задачею. Ось що радять в таких випадках експерти.

Функціональні можливості сучасних кліматичних систем

На думку людей, які не мають практичного досвіду користування кліматичним обладнанням, кондиціонер потрібен лише влітку, щоб охолоджувати нагріте спекотним сонцем повітря. Але насправді це зовсім не так.

Тому що головна задача сучасних систем кондиціонування — створення і підтримання таких параметрів повітря, які найбільш актуальні для забезпечення хорошого самопочуття і повноцінної життєдіяльності людини.

Тобто кондиціонер здатен не тільки охолоджувати повітряні потоки, але й за потребою нагрівати їх. Крім того системи кондиціонування мають ще багато інших комфортних для людини функцій:

 • Підтримання оптимального температурного режиму, компенсація перепадів температур.
 • Осушення повітря при надмірній вологості або зволоження пересушених повітряних потоків.
 • Забезпечення ефекту свіжості, за рахунок подачі свіжого повітря з вулиці.
 • Очищення повітря від забруднень, пилу, токсинів, сторонніх домішків та диму.
 • Вентиляція — для рівномірного поширення повітряних потоків по приміщенню.
 • Іонізація — насичення повітряного середовища іонами срібла, які мають антимікробну дію.

Багато виробників встановлюють на обладнання додаткові фільтри — з вітаміном С, вугільні, катехінові.

Звичайно, додаткова функціональність забезпечує певний рівень комфорту при експлуатації кондиціонера, але не є обов’язковим опціоналом. Тим більше, що вартість кліматичної системи залежить від його функціонального потенціалу.

Види систем кондиціонування

Функціональність — не єдиний критерій вибору кондиціонера. Не менш важливо правильно обрати тип конструкції обладнання. До найбільш поширених відносяться: моноблочні моделі і спліт системи, які складаються з декількох блоків.

Спліт-системи складаються з внутрішнього та зовнішнього блоків. Розраховані на експлуатацію в одному приміщенні.

Мультиспліт системи. Можуть мати декілька блоків — один зовнішній і два або більше внутрішніх, в залежності від кількості приміщень. Тип внутрішніх блоків визначається умовами їх експлуатації:

 • Настінні — найчастіше встановлюються в невеликих приміщеннях.
 • Канальні — розміщуються за підвісною стелею. Розраховані на обслуговування декількох приміщень — котеджу, невеликого офісу, чотирьохкімнатної квартири.
 • Колонні — дуже потужні, але займають багато місця. Підходять до приміщень з універсальним дизайном.
 • Стельові — оптимальне рішення для невеликих приміщень з низькими стелями.
 • Підлогові — альтернатива електричному конвектору.

При виборі кондиціонера варто враховувати не тільки площу приміщення, але й численність людей, що в ньому знаходяться, висоту стелі та кількість вікон, наявність працюючої техніки.

Правила вибору кліматичного обладнання

Щоб придбати кліматичну техніку з оптимальними технічними характеристиками, варто звернути увагу на такі моменти:

 • Щоб заощадити, краще купувати кондиціонер зимою.
 • Встановлення обладнання потрібно проводити до закінчення ремонту приміщення.
 • Вибір найкращого кондиціонера передбачає розрахунок потужності, необхідної для охолодження чи обігріву приміщення. Мінімальний показник холодопродуктивності на кожні 10 м2 складає 1000 Вт. До отриманої величини додаються показники надлишкового тепла, що складає 30% від кожної одиниці техніки, яку використовують в приміщенні, 20% при наявності прямих сонячних променів та 100 Вт на кожну людину, яка знаходиться в кімнаті довгий час.

Можливість отримати безкоштовні поради та допомогу по вибору кондиціонеру, а також замовити його встановлення та налагоджування — це лише деякі з багатьох сервісних послуг, доступних всім клієнтам компанії «Мостком».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *