Види радіаторів, як правильно вибрати і розрахувати кількість

Комфортний рівень тепла в житловому приміщенні залежить від багатьох факторів, які необхідно врахувати при заміні чи встановленні радіаторів опалення. Існують прості правила, за допомогою яких навіть малодосвідчений споживач зможе самостійно вибрати радіатор опалення та визначити кількість секцій, необхідну для створення оптимального температурного режиму.

Види радіаторів та їх функціональні особливості

Давно минули ті часи, коли вибір радіаторів опалення обмежувався усього двома видами батарей. Сучасні виробники значно розширили асортимент пристроїв для опалення, завдяки чому їх вибір ускладнився. Тому що представлених на ринку радіатор відрізняються за технічними характеристиками, а значить, і за рівнем тепловіддачі.

Теплові показники різних видів радіаторів залежать від:

  • Їх розмірів.
  • Товщини стінок.
  • Типу конструкції.

Але найбільш вагомим параметром вибору батареї все-таки вважається матеріал, з якого вона зроблена.

Алюмінієві радіатори

Батареї з алюмінію — одні з найбільш популярних серед споживачів. Характеризуються привабливим сучасним дизайном, невисокою вартістю та хорошим рівнем теплопровідності, тому відносяться до категорії економних. Показник потужності однієї секції складає 192 Вт.

Недоліки алюмінієвих батарей полягають в низькій стійкості до перепадів температур або тиску. Крім того, в місцях, де радіатори з’єднуються з металевими трубами, може виникати корозія. Тому цей вид батарей рекомендується використовувати тільки в автономних системах опалювання.

Біметалеві радіатори

Популярний тип батарей, конструкція яких виготовляється з двох видів матеріалів — сталевий сердечник у вигляді труб, підключених до теплоносія, та в зовнішня панель з алюмінієвих ребер. Характеризуються високими експлуатаційними перевагами:

  • Міцністю та надійністю.
  • Стійкістю до впливу теплоносія.
  • Невеликою вагою.
  • Великим рівнем тепловіддачі.

Показник потужності секцій складає 200 Вт.

Недоліки: висока ціна, можливість ефективного використання тільки у приміщеннях з центральним опаленням.

Чавунні радіатори

Багатосекційні чавунні батареї — мабуть, найвідоміший тип радіаторних конструкцій. Абсолютно невибагливі до виду теплоносія та його температури, зберігають ефективність навіть при 150С°. характеризуються простим монтажем та експлуатаційною довговічністю. Завдяки властивостям чавуну, здатні довго зберігати температуру.

Використовуються як в автономних, так і в централізованих системах опалення. Показник потужності кожної з секцій — від 79 до 150 Вт.

Недоліки: надзвичайно велика вага та необхідність в періодичному підфарбовуванні поверхні батареї.

Сталеві радіатори

Випускаються у дорогому трубчастому та більш дешевому панельному вигляді, тому мають різну теплову потужність. Здатні швидко нагрівати приміщення навіть при невисокій температурі теплоносія. Найкраще працюють в автономній системі опалення.

Недоліки:чутливість до корозії та механічних пошкоджень. Низький робочий тиск.

Як розрахувати кількість секцій радіатора

Розрахунок батареї не залежить від її типу. Найбільш простий спосіб визначення оптимальної потужності радіатора — помножити площу приміщення на 100 Вт (за умови стандартної висоти стелі 2,7 м). Якщо кімната виходить вікнами на північ, до отриманої величини добавляємо ще 10%.

Для розрахунку кількості секцій, необхідно сумарне значення теплової потужності поділити на показник потужності однієї секції радіатора, вказаний в його технічному паспорті.

Незважаючи на те, що вибір радіатора та проведення розрахунків кількості секцій не є надто складним процесом, більш надійним буде звернення до досвідчених спеціалістів. Такі майстри працюють в компанії «Мостком» і готові допомогти в вирішенні будь-яких проблем з вибором та встановленням систем опалення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *