Види блоків кондиціонера

З давніх-давен здоров’я людини залежало від погодних примх. Втіленням бажання самостійно визначати комфортні показники мікроклімату в приміщенні стали кондиціонери.

Сучасні системи кондиціонування вражають функціональністю, але й водночас ускладнюють вибір такого обладнання. Адже різноманітні моделі кондиціонерів відкривають різні експлуатаційні можливості, тому так важливо при виборі пристрою врахувати не тільки його технічні характеристики, але й особливості конструкції та монтажу внутрішнього блоку.

Блоки кондиціонера — головні складові конструкції спліт-систем

Одна з найважливіших функцій кондиціонера — охолодження повітря. Перші кліматичні пристрої повністю забезпечували потребу споживача в охолодженні повітряних мас, хоча, на відміну від сучасного обладнання, мали суцільну конструкцію з одного блоку.

Тепер, завдяки досягненням прогресу, з’явились роздільні конструкції кондиціонерів, що складаються з двох або декількох блоків — спліт-системи, здатні забезпечити не тільки охолодження, але й обігрів, очищення та іонізацію повітря.

При цьому головні складові конструкції спліт-систем залишаються незмінними, незалежно від функціональності:

 • Зовнішній блок — розміщується на вулиці і відповідає за подачу свіжого повітря у пристрій внутрішньої системи кондиціонування.
 • Внутрішній блок — один або декілька. Розміщується всередині приміщення. Забезпечує обігрів, охолодження або очищення повітря.
 • Елементи з’єднання зовнішнього та внутрішнього блоків.
 • Пульт управління.

За типом конструкції внутрішні та способом розміщення в приміщенні блоки бувають: настінні, колонні, касетні або канальні та підлогово-стелеві. Кожний різновид внутрішніх блоків кондиціонування має свій потенціал потужності.

Технічні особливості моноблоків кондиціонерів

На даний час існує два різновиди моноблоків — віконний та мобільний (переносний). Віконний тип пристроєм і монтується безпосередньо в отворі вікон, тоді як мобільний тип є самостійним приладом, не потребує монтажу, і може переноситись з одного приміщення в інше.

Завдяки відсутності додаткових елементів конструкції, моноблоки зручні в використанні, тому що:

 • Недорогі.
 • Довговічні.
 • Прості в монтажі та технічному догляді.
 • Естетично привабливі зовні.

Економічна вигідність робить моноблоки привабливими для тих, хто готовий миритись з високим рівнем шуму пристроїв та зменшенням світлопропускних властивостей віконного отвору.

Специфіка систем з внутрішніми блоками кондиціонерів

Кліматичне обладнання, конструкція якого передбачає використання декількох блоків, називають спліт системами. В свою чергу, такі кондиціонери поділяють на спліт-системи і мультизональні системи.

Розподільне виконання кондиціонерів дає можливість підключати одразу декілька внутрішніх блоків до одного зовнішнього. Але їх функціональність буде залежати від типу системи. Використання спліт-системи типу «мульти» передбачає комплектацію внутрішніми блоками одного типу.

Тоді як експлуатація мультизональних спліт-систем відзначається поєднанням різного типу внутрішніх блоків кондиціонерів:

 • Настінні. Призначені для розміщення на будь-якій стіні приміщення — саме там, де зручно споживачу.
 • Колонні. Мають вигляд колонни, тому доцільні для встановлення у великих залах, де немає можливості для використання кондиціонерів іншого типу.
 • Касетні. Більша частина пристрою монтується у простір за підвісними стелями. Зовні залишається видимою тільки декоративна решітка для розподілу потоків повітря в будь-якому напрямку.
 • Канальні. Забезпечують одночасне кондиціонування декількох приміщень. Монтуються прихованим методом в простір за стелею або комунікаційні шахти.
 • Підлого-стелеві. Можуть бути розміщені, як на підлозі вздовж стіни — для подачі вертикальних повітряних потоків, так і поблизу стелі — для забезпечення горизонтальних потоків повітря.

Оскільки функціональні можливості внутрішнього блоку визначаються його типом, дуже важливо правильно оцінити відповідність конструкції кондиціонера та умов його експлуатації. Знайти вірне рішення допоможуть фахівці «Мостком»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *