З давніх-давен здоров’я людини залежало від погодних примх. Втіленням бажання самостійно визначати комфортні показники мікроклімату в приміщенні стали кондиціонери.
Сучасні системи кондиціонування вражають функціональністю, але й водночас ускладнюють вибір такого обладнання. Адже різноманітні моделі кондиціонерів відкривають різні експлуатаційні можливості, тому так важливо при виборі пристрою врахувати не тільки його технічні характеристики, але й особливості конструкції та монтажу внутрішнього блоку.
Блоки кондиціонера — головні складові конструкції спліт-систем
Одна з найважливіших функцій кондиціонера — охолодження повітря. Перші кліматичні пристрої повністю забезпечували потребу споживача в охолодженні повітряних мас, хоча, на відміну від сучасного обладнання, мали суцільну конструкцію з одного блоку.
Тепер, завдяки досягненням прогресу, з’явились роздільні конструкції кондиціонерів, що складаються з двох або декількох блоків — спліт-системи, здатні забезпечити не тільки охолодження, але й обігрів, очищення та іонізацію повітря.
При цьому головні складові конструкції спліт-систем залишаються незмінними, незалежно від функціональності:
- Зовнішній блок — розміщується на вулиці і відповідає за подачу свіжого повітря у пристрій внутрішньої системи кондиціонування.
- Внутрішній блок — один або декілька. Розміщується всередині приміщення. Забезпечує обігрів, охолодження або очищення повітря.
- Елементи з’єднання зовнішнього та внутрішнього блоків.
- Пульт управління.
За типом конструкції внутрішні та способом розміщення в приміщенні блоки бувають: настінні, колонні, касетні або канальні та підлогово-стелеві. Кожний різновид внутрішніх блоків кондиціонування має свій потенціал потужності.
Технічні особливості моноблоків кондиціонерів
На даний час існує два різновиди моноблоків — віконний та мобільний (переносний). Віконний тип пристроєм і монтується безпосередньо в отворі вікон, тоді як мобільний тип є самостійним приладом, не потребує монтажу, і може переноситись з одного приміщення в інше.
Завдяки відсутності додаткових елементів конструкції, моноблоки зручні в використанні, тому що:
- Недорогі.
- Довговічні.
- Прості в монтажі та технічному догляді.
- Естетично привабливі зовні.
Економічна вигідність робить моноблоки привабливими для тих, хто готовий миритись з високим рівнем шуму пристроїв та зменшенням світлопропускних властивостей віконного отвору.
Специфіка систем з внутрішніми блоками кондиціонерів
Кліматичне обладнання, конструкція якого передбачає використання декількох блоків, називають спліт системами. В свою чергу, такі кондиціонери поділяють на спліт-системи і мультизональні системи.
Розподільне виконання кондиціонерів дає можливість підключати одразу декілька внутрішніх блоків до одного зовнішнього. Але їх функціональність буде залежати від типу системи. Використання спліт-системи типу «мульти» передбачає комплектацію внутрішніми блоками одного типу.
Тоді як експлуатація мультизональних спліт-систем відзначається поєднанням різного типу внутрішніх блоків кондиціонерів:
- Настінні. Призначені для розміщення на будь-якій стіні приміщення — саме там, де зручно споживачу.
- Колонні. Мають вигляд колонни, тому доцільні для встановлення у великих залах, де немає можливості для використання кондиціонерів іншого типу.
- Касетні. Більша частина пристрою монтується у простір за підвісними стелями. Зовні залишається видимою тільки декоративна решітка для розподілу потоків повітря в будь-якому напрямку.
- Канальні. Забезпечують одночасне кондиціонування декількох приміщень. Монтуються прихованим методом в простір за стелею або комунікаційні шахти.
- Підлого-стелеві. Можуть бути розміщені, як на підлозі вздовж стіни — для подачі вертикальних повітряних потоків, так і поблизу стелі — для забезпечення горизонтальних потоків повітря.
Оскільки функціональні можливості внутрішнього блоку визначаються його типом, дуже важливо правильно оцінити відповідність конструкції кондиціонера та умов його експлуатації. Знайти вірне рішення допоможуть фахівці «Мостком»