Центральна система вентиляції в торгових центрах і офісах: реалізація, переваги і недоліки

В приміщеннях, де тривалий час знаходиться багато людей, необхідність збереження здорового мікроклімату набуває особливого значення. Щоб забезпечити оптимальний рівень повітрообміну на території торгових центрів, офісів або бізнес-об’єктів, використовується центральна приточна вентиляція — одна з найбільш ефективних сучасних систем очищення повітря в великих приміщеннях.

Системи вентиляції — джерело чистого повітря

Комфорт перебування в будь-якому приміщенні визначається такими показниками, як температура, вологість, швидкість руху повітря, а також відсутність сторонніх запахів.

У великих торгових центрах, ресторанах, салонах краси та будь-яких офісних приміщеннях зберегти вказані параметри повітря без застосування вентиляційних систем практично неможливо.

Існує нормативна документація, в якій передбачені норми, визначаючі оптимальний рівень не тільки температурного режиму, але й об’ємів чистого повітря, необхідних для життєдіяльності людини під час її перебування в закритому приміщенні.

Тому проектування вентиляції з оптимальними технічними характеристиками відбувається ще на етапі планування будівництва бізнес-об’єкту. При цьому обов’язково враховуються особливості приміщень:

 • Площу.
 • Місцезнаходження.
 • Функціональне призначення.
 • Кількість персоналу.
 • Орієнтовну кількість відвідувачів за годину.

Щоб реалізувати вентиляцію та кондиціонування в торгових центрах і офісах, вибирають, як правило, центральну систему, як найбільш ефективний спосіб організації нормального повітрообміну одночасно в усіх приміщеннях об’єкту.

Як працює центральна система вентиляції

Як працює вентиляція

Центральною вентиляцією називають комплекс високопродуктивного обладнання, за допомогою якого забезпечується примусова подача та рециркуляція повітря.

За допомогою приточно-витяжних пристроїв повітря з приміщення частково змішується з холодними вуличними потоками, нагрівається, очищується, зволожується і подається в повітропровід. Цей процес передбачає багаторазове повторення подачі чистого та видалення забрудненого повітря.

Конструкція системи централізованої вентиляції передбачає такі складові:

 • Приточні або приточно-витяжні пристрої з вентиляційними блоками.
 • Повітропроводи — вертикального та горизонтального типу для встановлення як в приміщеннях, так і в комунікаційних шахтах.
 • Елементи для забору повітря та його розподілу.
 • Додаткові комплектуючі — фільтри, заслінки, охолоджувачі, теплообмінники (рекуператори), зволожувачі та шумоглушники.

При монтажі вентиляції в повному обсязі, система забезпечує стабільну подачу свіжого чистого повітря необхідної температури та розподіл його потоків по всім приміщенням.

Переваги та недоліки експлуатації центральних вентиляційних систем

Вентиляція торгових центрів

Експлуатація центральних вентиляційних систем — це найкраща можливість не просто створити сприятливі умови повітряного середовища, але й забезпечити повну відповідність його параметрів встановленим санітарно-гігієнічним нормам.

На користь центрального типу вентиляції говорять такі переваги:

 • Забезпечення стабільної подачі повітря з необхідними параметрами.
 • Високий рівень енергоефективності. Завдяки рекуператорам тепла зберігається до 70% електроенергії.
 • Розміщення обладнання в одному приміщенні дозволяє уникнути зайвого шуму.
 • Повна автоматизація процесів.

Єдиним недоліком системи є неможливість її заміни на іншу при переплануванні приміщень.

Досягнути оптимального рівня мікроклімату в торгових центрах чи офісних приміщеннях просто, якщо скористатися допомогою професіоналів. Досвідчені спеціалісти компанії «Мостком» забезпечать всі види послуг та робіт, необхідних для вибору, розрахунку та монтажу будь-яких систем вентиляції та кондиціонування сучасного зразка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *