Теплові насоси — види, характеристики, функції

З появою нових сучасних технологій можливість використання альтернативних джерел енергії стала доступною для кожної людини. Опалювальні установки, дію яких забезпечують теплові насоси, дозволяють безкоштовно користуватись теплом, накопиченим у зовнішньому середовищі.

Особливості теплових насосів

Теплові насосиТепловим насосом називається пристрій, за допомогою якого низькопотенційна теплова енергія, акумульована в зовнішніх джерелах, поглинається і переноситься в систему опалення житлових приміщень. Такими джерелами тепла є грунт, вода і повітря.

Сонячне проміння щоденно віддає енергію в довкілля. Завдяки тепловим насосам, стало можливим перетворення цієї енергії в високопотенційну, та її використання для опалення і кондиціонування приміщень.

Отримана таким чином енергія майже повністю забезпечує потреби людини в опалювальному теплі, оскільки невелика її частина використовується для роботи самого насоса для опалення. В порівнянні з традиційними системами опалення та кондиціонування, це означає можливість заощадження до 75% коштів.

Переваги використання опалення з тепловим насосом

Встановлення теплових насосів несе безумовні експлуатаційні переваги:

  • Надійність та повна безпека використання пристрою.
  • Високий рівень корисної дії — на кожний кіловат затраченої електроенергії випадає 4 кіловата виробленої теплової.
  • Економне використання електроенергії, необхідної для живлення системи.
  • Зручність в користуванні.
  • Багатофункціональність — підігрів чи охолодження, клімат-контроль.
  • Універсальність застосування — опалення та кондиціонування як житлових, так і промислових будівель.
  • Автономність, відсутність залежності від традиційних видів пального та погодних умов.
  • Можливість застосування незалежно від відстані до комунікаційних магістралей.
  • Сумісність з альтернативними системами отримання енергії.
  • Екологічність.
  • Тривалий термін дії — до 25 років.

Єдиним, вартим уваги недоліком теплових насосів вважається висока вартість обладнання та складність монтажних робіт. Однак фахівці запевняють, що витрати на встановлення пристрою і доповнюючих його елементів повністю окупаються за два роки експлуатації.

Принцип роботи і види теплових насосів

Робота теплових насосів базується на таких самих принципах, як і холодильне обладнання. Спочатку укладається трубопровід, в якому знаходиться незамерзаючий теплоносій. Отримане з зовнішнього середовища тепло, передається в теплообмінник і далі поступає у внутрішній контур теплового насоса, заповнений холодоагентом.

Під дією компресора температура рідини зростає до 60С°, а тепло поступає в систему опалення і водопостачання.

В теплу пору року пристрій працює в зворотньому порядку — відбирає тепло з нагрітого повітря в приміщенні і виводить назовні для охолодження.

Різновиди теплових насосів

Види теплових насосів

За типом джерела енергії розрізняють такі види теплових насосів, як:

  • Грунт-вода. Найбільш популярний різновид конструкції. Передбачає залучення акумульованого в грунті тепла для підігріву води в опалювальних та водопроводних магістралях.
  • Повітря-вода. Конструкція теплового насосу повітря вода передбачає використання теплової енергії повітря для підігріву теплоносія в системах водопостачання та опалення.
  • Повітря-повітря. В повітряний тепловий насос енергія поступає безпосередньо з повітря. Цей вид приладу забезпечує повітряне опалення, а також кондиціонування приміщень.
  • Вода-вода. В якості джерела тепла виступають водойми аба грунтові води. Найчастіше використовується для забезпечення гарячого водопостачання та опалення.

Вибрати тепловий насос з оптимальними технічними характеристиками, забезпечити необхідні розрахунки та професійний монтаж опалювального обладнання допоможуть спеціалісти компанії «Мостком».