Види блоків кондиціонера

З давніх-давен здоров’я людини залежало від погодних примх. Втіленням бажання самостійно визначати комфортні показники мікроклімату в приміщенні стали кондиціонери.

Сучасні системи кондиціонування вражають функціональністю, але й водночас ускладнюють вибір такого обладнання. Адже різноманітні моделі кондиціонерів відкривають різні експлуатаційні можливості, тому так важливо при виборі пристрою врахувати не тільки його технічні характеристики, але й особливості конструкції та монтажу внутрішнього блоку.

Блоки кондиціонера — головні складові конструкції спліт-систем

Одна з найважливіших функцій кондиціонера — охолодження повітря. Перші кліматичні пристрої повністю забезпечували потребу споживача в охолодженні повітряних мас, хоча, на відміну від сучасного обладнання, мали суцільну конструкцію з одного блоку.

Тепер, завдяки досягненням прогресу, з’явились роздільні конструкції кондиціонерів, що складаються з двох або декількох блоків — спліт-системи, здатні забезпечити не тільки охолодження, але й обігрів, очищення та іонізацію повітря.

При цьому головні складові конструкції спліт-систем залишаються незмінними, незалежно від функціональності:

 • Зовнішній блок — розміщується на вулиці і відповідає за подачу свіжого повітря у пристрій внутрішньої системи кондиціонування.
 • Внутрішній блок — один або декілька. Розміщується всередині приміщення. Забезпечує обігрів, охолодження або очищення повітря.
 • Елементи з’єднання зовнішнього та внутрішнього блоків.
 • Пульт управління.

За типом конструкції внутрішні та способом розміщення в приміщенні блоки бувають: настінні, колонні, касетні або канальні та підлогово-стелеві. Кожний різновид внутрішніх блоків кондиціонування має свій потенціал потужності.

Технічні особливості моноблоків кондиціонерів

На даний час існує два різновиди моноблоків — віконний та мобільний (переносний). Віконний тип пристроєм і монтується безпосередньо в отворі вікон, тоді як мобільний тип є самостійним приладом, не потребує монтажу, і може переноситись з одного приміщення в інше.

Завдяки відсутності додаткових елементів конструкції, моноблоки зручні в використанні, тому що:

 • Недорогі.
 • Довговічні.
 • Прості в монтажі та технічному догляді.
 • Естетично привабливі зовні.

Економічна вигідність робить моноблоки привабливими для тих, хто готовий миритись з високим рівнем шуму пристроїв та зменшенням світлопропускних властивостей віконного отвору.

Специфіка систем з внутрішніми блоками кондиціонерів

Кліматичне обладнання, конструкція якого передбачає використання декількох блоків, називають спліт системами. В свою чергу, такі кондиціонери поділяють на спліт-системи і мультизональні системи.

Розподільне виконання кондиціонерів дає можливість підключати одразу декілька внутрішніх блоків до одного зовнішнього. Але їх функціональність буде залежати від типу системи. Використання спліт-системи типу «мульти» передбачає комплектацію внутрішніми блоками одного типу.

Тоді як експлуатація мультизональних спліт-систем відзначається поєднанням різного типу внутрішніх блоків кондиціонерів:

 • Настінні. Призначені для розміщення на будь-якій стіні приміщення — саме там, де зручно споживачу.
 • Колонні. Мають вигляд колонни, тому доцільні для встановлення у великих залах, де немає можливості для використання кондиціонерів іншого типу.
 • Касетні. Більша частина пристрою монтується у простір за підвісними стелями. Зовні залишається видимою тільки декоративна решітка для розподілу потоків повітря в будь-якому напрямку.
 • Канальні. Забезпечують одночасне кондиціонування декількох приміщень. Монтуються прихованим методом в простір за стелею або комунікаційні шахти.
 • Підлого-стелеві. Можуть бути розміщені, як на підлозі вздовж стіни — для подачі вертикальних повітряних потоків, так і поблизу стелі — для забезпечення горизонтальних потоків повітря.

Оскільки функціональні можливості внутрішнього блоку визначаються його типом, дуже важливо правильно оцінити відповідність конструкції кондиціонера та умов його експлуатації. Знайти вірне рішення допоможуть фахівці «Мостком»