Повітряне опалення житлових і промислових приміщень

Правильний вибір опалювального обладнання — запорука стабільного температурного режиму в великогабаритних об’єктах. Як правило, традиційні централізовані системи не здатні забезпечити ефективний обігрів приміщень великої площі. Більш конструктивним рішенням є встановлення системи повітряного опалення — сучасної альтернативи застарілим технологіям.

Повітряне опалення — тепло без зайвих витрат

В останні роки клімат України не відзначається стабільністю. Тому проблема повноцінного обігріву великих приміщень залишається актуальною не тільки взимку, але й у міжсезонний період.

Для створення комфортного мікроклімату в промислових чи житлових будівлях великої площі, потрібне використання більш досконалого обладнання, ніж звичні опалювальні системи, в яких теплоносієм є вода.

Практичний та економний спосіб опалення приміщень повітрям не тільки забезпечує необхідні об’єми тепла, але й відкриває можливість використання додаткових функцій для налаштування комфортних умов життєдіяльності людини.

Повітряне опалення

Принципи роботи систем опалювання повітрям

Оскільки єдиним теплоносієм повітряних систем опалювання є повітря, його розподіл по приміщеннях відбувається за допомогою автоматизованого комплексу обладнання:

  • Генератора тепла.
  • Вентилятора, забезпечуючого інтенсивність руху повітряних потоків.
  • Повітропроводів, якими поширюються теплі повітряні маси.
  • Додаткових пристроїв автоматики, а також клапанів та фільтрів.

Крім того, монтаж повітряного опалення передбачає використання елементів, які не є обов’язковими для роботи системи, але підвищують її експлуатаційний потенціал — іонізаторів, дезинфікуючих пристроїв та приборів для зволоження повітря.

Холодне повітря поступає в теплогенератор, де нагрівається до заданої температури, під впливом примусової вентиляції просувається по магістралі і віддає тепло навколишньому середовищу. Відпрацьоване повітря повертається назад до теплогенератора через зворотні повітропроводи чи решітки.

Встановлення повітряних систем опалювання актуальне для великих магазинів — торгових центрів чи супермаркетів, а також на виробництві.

Повітряне опалення

 

Плюси і мінуси експлуатації повітряних систем опалення

В якості генератора тепла найчастіше використовують газові котли або теплові насоси. Саме котел повітряного опалення забезпечує нагрів повітря, яке за допомогою повітропроводів поширюється по всім приміщенням. Причому котел, як джерело тепла, може знаходитись в будь-якій частині будівлі.

Щоб запобігти втрат тепла в дуже великих приміщеннях, допускається встановлення декількох генераторів тепла в різних точках споруди. Показником оптимальної довжини повітряної траси вважається 30 метрів, що необхідно враховувати при проектуванні систем опалення для конкретної будівлі.

В порівнянні з іншими системами опалення, повітряний обігрів майже не має недоліків, а його експлуатація відрізняється ваговими перевагами:

  • Економічність, невисока вартість обладнання. Відсутність радіаторів.
  • Можливість використання при низьких температурах. На відміну від води, повітря не замерзає.
  • Ефективність результату. На обігрів приміщення витрачається всього декілька хвилин. Тоді як водяне опалення забезпечує результат лише через кілька годин.
  • Вигідність. Високий рівень корисної дії при відсутності проміжного теплоносія.
  • Безпечність. Немає труб, які могли б протікати внаслідок пошкодження. Використання автоматики дозволяє ефективно керувати процесом і при необхідності забезпечити його блокування.
  • Швидкий та простий монтаж.
  • Довговічність. Середній термін служби системи складає 20 років.

Професійну допомогу в виборі, розрахунку потужності та встановленні опалювальної системи оптимального зразка забезпечать спеціалісти компанії «Мостком».