Створення та підтримка сприятливих для людини умов повітряного середовища потребує встановлення пристроїв, здатних забезпечити автоматичне провітрювання приміщень. Вентиляційні системи, які для цього використовуються, можуть мати різну потужність та функціонал. Але ефективність їх роботи залежить від наявності повітророзподільних решіток, через які переміщується повітря.
Крім того, важливо, щоб форма і конструкція решіток відповідали типу вентиляційного обладнання і умовам його експлуатації.
Повітророзподільні решітки — призначення та функції
Повітророзподільними решітками називають елемент вентиляції, систем опалювання та кондиціонування, який встановлюється в отворі повітропроводу і закриває його. Такі вироби мають гарний дизайн і нерідко сприймаються, як частина декору інтер’єру.
Насправді вентиляційні решітки виконують дуже важливі функції:
- Забезпечують вільний рух повітря, що подається вентиляторами системи.
- Розподіляють повітряні потоки.
- Захищають комунікаційні канали від проникнення комах та попадання сторонніх предметів.
- Попереджують появу застоїв повітря.
- Запобігають накопиченню кіптяви та створенню пилових засмічень всередині повітропроводу.
Деякі види повітророзподільників можуть бути оснащені фільтрами та регуляторами і забезпечувати додаткове очищення повітря та контролювати його витрати.
Найчастіше такі вироби виготовлюють із матеріалів, стійких до атмосферного впливу — алюмінієвого профілю чи пластику з полімерним покриттям, і використовують не тільки всередині приміщень будь-якого типу — комерційних, житлових, промислових, але й зовні.
Алюмінієві вироби характеризуються міцністю при незначній вазі.
Види вентиляційних решіток
Різновиди решіток класифікуються, в залежності від місця їх розташування, особливостей конструкції та дії. Зовнішні повітророзподільники розміщують з вуличної сторони будівлі, а внутрішні — всередині приміщень: на стіні, на стелі або на підлозі. За формою такі вироби можуть бути круглими, прямокутними чи квадратними.
Типи повітророзподільників
Тип решітки зумовлю її функціональність. Найбільшою ефективністю виділяються такі типи вентиляційних елементів:
- Приточні. Встановлюються зовні будівлі. Виробляються з матеріалів підвищеної міцності. Виконують захисну функцію, захищаючи вентиляційний отвір від проникнення гризунів, птахів та комах. Мають декоративний вигляд та підтримують естетичність екстер’єру.
- Витяжні. Можуть мати спеціальні регулятори, завдяки яким здійснюється управління повітряними потоками. Актуальні для використання в приміщеннях, де немає встановлених систем автоматичної вентиляції. Дозволяють приховати вентиляційні отвори, додатково виконують декоруючи функцію.
- Перетічні. Призначені для забезпечення оптимального повітрообміну між сусідніми приміщеннями. Монтуються в перегородки. Завдяки спеціальній конструкції, не порушують нормального рівня шумоізоляції.
Правильний вибір типу вентиляційної решітки передбачає відповідність конструкції та матеріалу, з якого вона зроблена, умовам експлуатації. Вироби з пластику не рекомендується використовувати в умовах вулиці, оскільки цей матеріал не здатний протистояти атмосферному впливу.
Особливості конструкції повітророзподільних решіток
За конструкцією повітророзподільні решітки поділяються на однорядні, в яких пластини розміщені в один ряд під кутом 45°, щілинні — для монтажу в отвори невеликого діаметру, та дворядні — з двома рядами регульованих пластин.
Зміна нахилу пластин дозволяє управляти напрямком повітряного потоку. Ця можливість забезпечується додатковими регуляторами або важелями.
Щоб придбати повітророзподільні решітки необхідної конструкції, варто попередньо скористатись порадами фахівців. Спеціалісти «Мостком» готові надати допомогу в будь-яких питаннях, стосовно вибору та монтажу вентиляційного обладнання та систем кондиціонування.