Канальний кондиціонер: принцип роботи, переваги і недоліки

Чисте та свіже повітря — один з найважливіших факторів, визначаючих рівень здоров’я та працездатності людей. Та чим більша площа приміщення, тим важче контролювати параметри повітряного середовища. Найкращий спосіб забезпечити оптимальний мікроклімат в великих приміщеннях — встановити канальний кондиціонер.

Адже тільки такі системи кондиціонування здатні ефективно очищувати повітря в великих будівлях будь-якого призначення — комерційних, виробничих, промислових, офісних, адміністраційних та житлових.

Принцип роботи та основні характеристики

Канальним називають кліматичне обладнання, здатне одночасно впливати на фізичні характеристики повітря в усій будівлі або в декількох приміщеннях. Основні функції пристрою — охолодження, підігрів, осушення та очищенні повітря.

Характерно, що в приміщеннях, де здійснюється кондиціонування, кліматичне обладнання залишається непомітним, що дозволяє зберегти початковий дизайн інтер’єру. Якщо встановити канальний кондиціонер в офісі, то його відвідувачам будуть помітні тільки невеличкі решітки під стелею.

Особливості конструкції

Конструкційно канальні кондиціонери не надто відрізняються від типових спліт-систем, але місце їх монтажу та розміщення принципово інше:

  • Внутрішній блок, обладнаний холодильним контуром з теплообмінником, вентилятором та фільтрами. Забезпечує очищення та розподіл повітря по магістралям. Монтується прихованим чином в каналах повітропроводів — за стелями чи в службових приміщеннях.
  • Зовнішній блок. Відповідає за відведення тепла назовні. Розміщується на вулиці — на зовнішній поверхні стіни будівлі.
  • Міжблочні комунікації, заповнені фреоном.
  • Прилад для здійснення управління кондиціонером.

Додатковими елементами конструкції можуть бути дезодоруючі та протиалергенні фільтри, рекуператори та калорифери.

Принцип дії

Головна задача канального кондиціонера — відведення теплого повітря з приміщення з подальшим його виведенням на вулицю. Повітряні потоки, що поступають ззовні у внутрішній блок, охолоджуються до заданої температури, а також очищуються за допомогою фільтрів.

Далі потоки повітря нагнітаються вентилятором у магістральні канали і розповсюджуються по приміщенням, до яких вони підведені. Непотрібне тепло поглинається холодоагентом і виводиться назовні.

Переваги та недоліки експлуатації канальних кондиціонерів

Експерти вважають канальні кондиціонери найбільш продуктивним видом кліматичного обладнання. Такі пристрої здатні забезпечити немало експлуатаційних переваг:

  • Можливість приховати внутрішній блок, не порушуючи естетичність інтер’єру.
  • Одночасне охолодження повітря в багатьох приміщеннях.
  • Відсутність шуму під час використання обладнання.
  • Функція додаткового підмішування свіжого повітря.
  • Високий рівень ефективності — один пристрій розрахований на обслуговування приміщень до 400 м2.

З іншого боку, при використанні канальних кондиціонерів стає неможливою підтримка заданих температур в різних приміщеннях. Тому що функції обладнання передбачають тільки одне завдання для всіх приміщень — або підвищення, або пониження температури повітря.

Крім того, встановлення систем канального типу потребує попереднього розрахунку потужності кондиціонера.

Розрахунок потужності канального кондиціонера

Необхідний рівень продуктивності кондиціонера визначається на етапі вибору обладнання і передбачає аналіз таких факторів:

  • Загальна площа приміщень, де буде використовуватись пристрій.
  • Кількість людей, які постійно перебувають в приміщеннях та ступінь їх активності.
  • Наявність джерел тепла — радіаторів та електрообладнання.
  • Кількість віконних отворів та можливість тепловтрат.

Самостійно здійснити такий аналіз належним чином досить складно. Найкраще, якщо цю роботу, а також монтаж канального кондиціонера виконають фахівці — спеціалісти компанії «Мостком».