Теплові насоси — види, характеристики, функції

Теплові насоси Мостком

З появою нових сучасних технологій можливість використання альтернативних джерел енергії стала доступною для кожної людини. Опалювальні установки, дію яких забезпечують теплові насоси, дозволяють безкоштовно користуватись теплом, накопиченим у зовнішньому середовищі.

Особливості теплових насосів

Теплові насосиТепловим насосом називається пристрій, за допомогою якого низькопотенційна теплова енергія, акумульована в зовнішніх джерелах, поглинається і переноситься в систему опалення житлових приміщень. Такими джерелами тепла є грунт, вода і повітря.

Сонячне проміння щоденно віддає енергію в довкілля. Завдяки тепловим насосам, стало можливим перетворення цієї енергії в високопотенційну, та її використання для опалення і кондиціонування приміщень.

Отримана таким чином енергія майже повністю забезпечує потреби людини в опалювальному теплі, оскільки невелика її частина використовується для роботи самого насоса для опалення. В порівнянні з традиційними системами опалення та кондиціонування, це означає можливість заощадження до 75% коштів.

Переваги використання опалення з тепловим насосом

Встановлення теплових насосів несе безумовні експлуатаційні переваги:

 • Надійність та повна безпека використання пристрою.
 • Високий рівень корисної дії — на кожний кіловат затраченої електроенергії випадає 4 кіловата виробленої теплової.
 • Економне використання електроенергії, необхідної для живлення системи.
 • Зручність в користуванні.
 • Багатофункціональність — підігрів чи охолодження, клімат-контроль.
 • Універсальність застосування — опалення та кондиціонування як житлових, так і промислових будівель.
 • Автономність, відсутність залежності від традиційних видів пального та погодних умов.
 • Можливість застосування незалежно від відстані до комунікаційних магістралей.
 • Сумісність з альтернативними системами отримання енергії.
 • Екологічність.
 • Тривалий термін дії — до 25 років.

Єдиним, вартим уваги недоліком теплових насосів вважається висока вартість обладнання та складність монтажних робіт. Однак фахівці запевняють, що витрати на встановлення пристрою і доповнюючих його елементів повністю окупаються за два роки експлуатації.

Принцип роботи і види теплових насосів

Робота теплових насосів базується на таких самих принципах, як і холодильне обладнання. Спочатку укладається трубопровід, в якому знаходиться незамерзаючий теплоносій. Отримане з зовнішнього середовища тепло, передається в теплообмінник і далі поступає у внутрішній контур теплового насоса, заповнений холодоагентом.

Під дією компресора температура рідини зростає до 60С°, а тепло поступає в систему опалення і водопостачання.

В теплу пору року пристрій працює в зворотньому порядку — відбирає тепло з нагрітого повітря в приміщенні і виводить назовні для охолодження.

Різновиди теплових насосів

Види теплових насосів

За типом джерела енергії розрізняють такі види теплових насосів, як:

 • Грунт-вода. Найбільш популярний різновид конструкції. Передбачає залучення акумульованого в грунті тепла для підігріву води в опалювальних та водопроводних магістралях.
 • Повітря-вода. Конструкція теплового насосу повітря вода передбачає використання теплової енергії повітря для підігріву теплоносія в системах водопостачання та опалення.
 • Повітря-повітря. В повітряний тепловий насос енергія поступає безпосередньо з повітря. Цей вид приладу забезпечує повітряне опалення, а також кондиціонування приміщень.
 • Вода-вода. В якості джерела тепла виступають водойми аба грунтові води. Найчастіше використовується для забезпечення гарячого водопостачання та опалення.

Вибрати тепловий насос з оптимальними технічними характеристиками, забезпечити необхідні розрахунки та професійний монтаж опалювального обладнання допоможуть спеціалісти компанії «Мостком».

Центральна система вентиляції в торгових центрах і офісах: реалізація, переваги і недоліки

центральная система вентиляции

В приміщеннях, де тривалий час знаходиться багато людей, необхідність збереження здорового мікроклімату набуває особливого значення. Щоб забезпечити оптимальний рівень повітрообміну на території торгових центрів, офісів або бізнес-об’єктів, використовується центральна приточна вентиляція — одна з найбільш ефективних сучасних систем очищення повітря в великих приміщеннях.

Системи вентиляції — джерело чистого повітря

Комфорт перебування в будь-якому приміщенні визначається такими показниками, як температура, вологість, швидкість руху повітря, а також відсутність сторонніх запахів.

У великих торгових центрах, ресторанах, салонах краси та будь-яких офісних приміщеннях зберегти вказані параметри повітря без застосування вентиляційних систем практично неможливо.

Існує нормативна документація, в якій передбачені норми, визначаючі оптимальний рівень не тільки температурного режиму, але й об’ємів чистого повітря, необхідних для життєдіяльності людини під час її перебування в закритому приміщенні.

Тому проектування вентиляції з оптимальними технічними характеристиками відбувається ще на етапі планування будівництва бізнес-об’єкту. При цьому обов’язково враховуються особливості приміщень:

 • Площу.
 • Місцезнаходження.
 • Функціональне призначення.
 • Кількість персоналу.
 • Орієнтовну кількість відвідувачів за годину.

Щоб реалізувати вентиляцію та кондиціонування в торгових центрах і офісах, вибирають, як правило, центральну систему, як найбільш ефективний спосіб організації нормального повітрообміну одночасно в усіх приміщеннях об’єкту.

Як працює центральна система вентиляції

Як працює вентиляція

Центральною вентиляцією називають комплекс високопродуктивного обладнання, за допомогою якого забезпечується примусова подача та рециркуляція повітря.

За допомогою приточно-витяжних пристроїв повітря з приміщення частково змішується з холодними вуличними потоками, нагрівається, очищується, зволожується і подається в повітропровід. Цей процес передбачає багаторазове повторення подачі чистого та видалення забрудненого повітря.

Конструкція системи централізованої вентиляції передбачає такі складові:

 • Приточні або приточно-витяжні пристрої з вентиляційними блоками.
 • Повітропроводи — вертикального та горизонтального типу для встановлення як в приміщеннях, так і в комунікаційних шахтах.
 • Елементи для забору повітря та його розподілу.
 • Додаткові комплектуючі — фільтри, заслінки, охолоджувачі, теплообмінники (рекуператори), зволожувачі та шумоглушники.

При монтажі вентиляції в повному обсязі, система забезпечує стабільну подачу свіжого чистого повітря необхідної температури та розподіл його потоків по всім приміщенням.

Переваги та недоліки експлуатації центральних вентиляційних систем

Вентиляція торгових центрів

Експлуатація центральних вентиляційних систем — це найкраща можливість не просто створити сприятливі умови повітряного середовища, але й забезпечити повну відповідність його параметрів встановленим санітарно-гігієнічним нормам.

На користь центрального типу вентиляції говорять такі переваги:

 • Забезпечення стабільної подачі повітря з необхідними параметрами.
 • Високий рівень енергоефективності. Завдяки рекуператорам тепла зберігається до 70% електроенергії.
 • Розміщення обладнання в одному приміщенні дозволяє уникнути зайвого шуму.
 • Повна автоматизація процесів.

Єдиним недоліком системи є неможливість її заміни на іншу при переплануванні приміщень.

Досягнути оптимального рівня мікроклімату в торгових центрах чи офісних приміщеннях просто, якщо скористатися допомогою професіоналів. Досвідчені спеціалісти компанії «Мостком» забезпечать всі види послуг та робіт, необхідних для вибору, розрахунку та монтажу будь-яких систем вентиляції та кондиціонування сучасного зразка.